12 Kasım 2013 Salı

OLUMLAMA NEDİR?NE İŞE YARAR?NASIL YAPILIR?


Spiritüel sürecimdeki en önemli öğelerden biride "olumlamalar" dı. Bu kavramı zayıflamak isteyenlere kesinlikle tanıtmak isterim. Okuduğum kitaplar zihin gücüyle alakalı olduğu için zihnin, neler yaptığını, ne mucizelere örnek olduğunu bizzat deneyimledim. Yapılacak her konuda, atılacak her adımda bütün egzersizlerin çok düzenli olması esastır. Buna lütfen dikkat edin!! 
Yani bilmek değil uygulamak işe yarıyor ;)
Yararlandığım bazı kaynaklardan ne işe yaradığı ve nasıl yaptığını aktaracağım..
Birçok arkadaşın profilinde çok olumsuz "nickler", "çok olumsuz yorumlar","ben asla... ile başlayan cümleler"  vs görüyorum bu sadece zayıflamanızı imkansızlaştıran bir şey olur. Olumlamanın faydası bu durumu düzeltmektir.
Şimdiden okuyan gözlerinize sağlık...........


Olumlamalar; zihnimizde bilinçaltımıza yerleşmiş bazı negatif kalıpların pozitif kalıplar sayesinde yani olumlamalar aracılığıyla değiştirilmesidir.
Günlük hayatımızda sürekli olarak fark etmeden olumsuz bir sürü cümle kullanıyoruz ve bunları bilinçaltı otomatik olarak kaydediyor. Mesela içten içe bir ilişkiniz olsun istiyor fakat bir arkadaşınızla konuşurken benim evlilik ya da ilişki yaşamak gibi bir düşüncem yok derseniz evren sizin sesli olarak seslendirmiş olduğunuz düşüncenizle içinizde olmasını istediğiniz düşüncenizin birbiriyle çeliştiğini gördüğü anda seslendirmiş olduğunuz düşünceyi dikkate alacaktır. O nedenle düşüncelerimiz ve konuştuklarımız çok ama çok önemlidir. Ben hasta değilim demek yerine ben bugün sağlıklıyım şükürler olsun demek gerekir. Negatif kelime kullanmamalıyız. Ben fakir değilim demek yerine ben zenginim ya da ben bolluk, bereket içindeyim demek daha doğru olacaktır.


Tabi bu negatif kalıpları sadece olumlamalarla tek başına silebilir miyiz? Eğer istersek mümkün fakat her kalıpta kesin sonuç verilmediği de görülmüştür. Yani bireyin bunu gerçekten istemesi ve inanması gerekir. Eğer inanır ve isterse zamanla hem düşüncelerini hem de kullandığı cümleleri özenle seçip düşünüp, konuşacaktır. Bu da insana farkındalık ve özgüven getirecektir. Çünkü birey artık kendi yaşamını kontrol edebildiğini, bazı yaşanılacak ya da yaşanmış durumlara bakış açısını, cümlelerini ve düşüncelerini değiştirmiş olduğundan asıl yaratanın bir parçası olduğunun farkına varacaktır. Bu durum aynı zamanda kişinin kendine olan özgüvenini ve yaşam tarzına farkındalığını kazandıracaktır.

Olumlamalar yapılmaya başlanmadan önce geçmişte yaşanmış olan tüm kızgınlıklar, kırgınlıklar, başkalarıyla yaşanmış tüm sorunlar silinmeli, yok edilmelidir. Bunu yaparken de kesinlikle kırgın olduğunuz kişiyi affetmelisiniz. Yani karşına geçip seni affettim demekten bahsetmiyoruz. Ama geçmişte yaşadığınız bir olayı ya da kırıldığınız kişiyi zaten geçmişte yaşadınız ve hayatınızdan çıktı. Ama hayatınızda olmamasına rağmen hala o kişiyle yaşamak anlamsızdır ve geleceğinizden ve enerjinizden çalmanız demektir. Affedin gitsin yani sizden çıksın. O kişiyi ya da durumu düşünmenin kimseye hiçbir faydası olmayacaktır. Keza size hiç olmayacaktır.

BİLİNÇALTI  İÇİN BİLİNÇLİ OLUMLAMA YAPMAK


  Dil, realitemizi oluşturan en önemli araçlarımızdan birisidir. 21 gün – 1 Ay aralığında yapılan pozitif olumlamalar, içsel egomuzun ve inanışlarımızın yerini alarak yaydığımız titreşimleri değiştirecek ve hayatımızda realiteye dönüşecektir. Ayrıca, bilinçaltınızda yeni ve yapıcı düşünce şablonu oluşturmanıza da yardım edecektir. İçinde bulunduğunuz maddi şartlar, sosyal şartlar, ailevi şartlar, ülke şartları ve ruh durumunuz ne olursa olsun içsel sesinizi değiştirdiğiniz anda yaşadığınız dünyanın değiştiğini görebileceksiniz. Bunu anlamanın zor olduğunu biliyorum. Bu yüzden Çekim yasası ve Kuantum düşünce bölümlerimizde vakit geçirmenizi ve farkındalığınızı arttırmanızı öneriyorum.


Önemle belirtmek isterim ki Gün içinde söylediğiniz sözlerin, dinlediğiniz şarkıların, verdiğiniz tepkilerin hayatımıza direkt etkileri vardır.

“Biz adam olmayız”

“Çok şansızım”

“İlişkilerim hep aynı”

“Çok Sakarımdır”

İşte çoğu insan farkında olmadan klişeleşmiş bir takım sözcükler seçiyor. Söyledikleri bu cümleler gayri ciddi ve espri olsa bile bilinçaltları bunu bir emir olarak algılayıp realiteye dönüştürmek için çalışmaya başlıyor. Bilinçaltımızın bu mükemmel sadakatini maalesef olumsuz şeyleri hayatımıza çekmek için kullanıyoruz…

Yani sorunları olduğu için mi söz ettiklerini, yoksa sorunlardan söz ettikleri için mi sorunların içinde olduklarını bilmeden !

SÖZ, bir enerji paketçiği ve düşüncenin somutlaşmış şekli olarak hayatımızda çok dikkat çekici etkiler yapar. Çevremizi ve hayatımızı değiştirebiliriz.

Bunun en iyi yöntemi de BİLİNÇLİ OLUMLAMADIR

Olumlamalar, rast gele hazırlanamaz. Kelimesi kelimesine özenle seçilmelidir. “Olacak, yapacak”, “istiyorum”, “Her şeye rağmen” gibi kelimeler KULLANILMAMALIDIR OLUMLAMA NASIL YAPILMAZ SE-SA eki;

Eğer çok Param olursa Mutlu olurum

Bu kalıp sizin hiç bir zaman mutlu olma becerisine sahip olamadığınızın ifadesidir. Çünkü mutluluğun sonucu bir şarta bağlıdır.MELİ-MALI

Güçlü Olmalıyım

Zorunluluk öğesidir. Şimdiki zamanda güçsüz olduğunuz gerçeğini bilinçaltınıza verirsiniz. ECEK-ACAK

Her şey çok güzel Olacak

Bu kalıp sizin isteğinizi hep geleceğe erteleyecektir.TERSİNE SÖYLEM

Korkmuyorum

“Güvendeyim” yerine “korkmuyorum” derseniz, korkuya odaklanırsınız ve bu çözüm değildir. BELİRSİZLİK

İyi bir hayat istiyorum

Nasıl bir hayatın sizin için iyi olacağını belirtmediğiniz için belirsizlik ifadesi vardır. OLUMLAMA NASIL YAPILIR -

Olumlama yapmak için ilk önce geçmiş düşüncelerimiz ele alınmalıdır. Bilmeliyiz ki; geçmişteki anılarımızın oluşturduğu çekirdek inançlarımızı kırmadan ileriye gitmemiz çok yavaş ve zor olacaktır. Geçmişimizde bizi üzen insanlar, kötü anılar, maddi zorluklar hep blokaj oluşturacaktır. BU YÜZDEN İLK OLARAK AFFETME OLUMLAMALARI YAPILMALIDIR. Hayatımız boyunca geçmişimizde bizi üzen ve küstüğümüz insanların hayatımızda blokaj oluşturduğunu biliyor musunuz ? Ne yaşarsanız yaşayın geçmişteki herkesi kalben affetmeniz gerekmektedir. Kabul bu çok zor olabilir. Ama 1 ay içinde Hayatınızdaki mucizelere hayret edeceksiniz

- Olumlamaların her ay 1 konu üzerinde ve aynı olumlama metni üzerinde yapılmalıdır. Çünkü bilinçli yaptığınız olumlamalar 21. gün sonunda bilinçaltınız tarafında kabul görür ve hayatınızda Gerçekleştirmek için çalışmalara başlar. Bir olumlamayı 3 gün yapıp bırakırsanız hiç bir fayda etmeyecektir. Ya da 2 farklı olumlama yaparsanız enerji kanalınızı dağıtırsınız.

- Olumlama sesli bir şekilde, yavaş tempoda, hissederek yapılmalıdır. Sabah ilk uyandığınızda ve gece yatmadan 2-3 er kere yapılan olumlamalar bilinçaltına daha fazla ulaşırlar. Kendinizle yaptığınız bu konuşmalar bir süre sonra içsel egonuzun size inandırdıklarını silecek ve yerine yenilerini koyacaktır. Bilinçaltına kodladığınız yeni söz ve düşünceler inançları yeniler ve çekim yasasını harekete geçirir.

- Olumlamaları Ses kaydı haline getirip gün içinde dinleyebilirsiniz. Yaptığınız ses kaydını uyurken, çalışırken, kitap okurken dinleyebilirsiniz. Ses rahatsız olmayacağınız seviyede normal düzeyde olabilir. Zaten dikkatiniz başka yerde olacağı için SUBLİMİNAL etkisi yapacak ve bilinç daha kolay kırılıp bilinçaltına ulaşacaktır. Sakın bilinçli olumlamaları bırakmayın. Sadece ses kaydı ve subliminal telkin dinlemek çekim yasasını dağınık çalıştıracaktır.

- Yine gün içinde belirli kalıpları tekrarlayabilirsiniz. Örneğin o ay içinde “Bolluk ve bereket” olumlaması yapmaktasınız. yaptığınız çalışmalarla beraber boş zamanlarınızda yada dışarıdayken sadece “bolluk, bereket, para” diyerek veya tekrar edilerek odaklanma sağlanabilir ve bu kesinlikle faydalıdır.

Bir süre sonra görmeye başlayacaksınız ki, çevrenizde size olumsuzluk veren kişiler gidecek, yerinde sizin düşüncelerinizi destekleyen insanlar gelecektir. Geçmişte istemeden yada isteyerek söylediğiniz olumsuz sözcükler yerini olumlu ve yapıcı sözcüklere bırakacaktır.

İnançlarınızı değiştirmek için bu 1 er aylık çalışmaları yapın.

Sakın olumsuzluğa kapılmayın…

Çünkü işe yarıyor… lonu oluşturmanıza da yardım edecektir. İçinde bulunduğunuz maddi şartlar, sosyal şartlar, ailevi şartlar, ülke şartları ve ruh durumunuz ne olursa olsun içsel sesinizi değiştirdiğiniz anda yaşadığınız dünyanın değiştiğini görebileceksiniz. Bunu anlamanın zor olduğunu biliyorum. Bu yüzden Çekim yasası ve Kuantum düşünce bölümlerimizde vakit geçirmenizi ve farkındalığınızı arttırmanızı öneriyorum.şte çoğu insan farkında olmadan klişeleşmiş bir takım sözcükler seçiyor. Söyledikleri bu cümleler gayri ciddi ve espri olsa bile bilinçaltları bunu bir emir olarak algılayıp realiteye dönüştürmek için çalışmaya başlıyor. Bilinçaltımızın bu mükemmel sadakatini maalesef olumsuz şeyleri hayatımıza çekmek için kullanıyoruz…

kaynaklar:http://www.farkindayimdegistim.com/index.php?option=com_k2&view=item&id=67:bilin%C3%A7&Itemid=11&tmpl=component&print=1
http://www.bollukbereket.com/olumlamalar-ne-ise-yarar-bolluk-ve-bereket-olumlam_364.html
http://ademozbay.com/
 

4 yorum:

 1. tekrar beeen :)) yazını çok beğendiğimi belirtmek isterim öncelikle.:) egolar olmadan asla diye bir slogan yaratmak istiyorum herkes yanlış tanıyor çünkü güzelim egoyu:)) ego aslında yıllardır bizi bir takım etkenlerden korumak için oluşturduğum bir kalkan..ego sayesinde yediğim içtiğimiz sevdiğimiz üzüldüğümüz kısacası hayatımızı renklendiren her şey kodlanarak bir sonraki deneyimlerde aa bak sen önceden bunun için böyle düşünmüştün diyerek atacağımız adımlarda bizimle birlikte yol alıyor. ne güzel demişsin küçüklüğümüzden beri duyduğumuz ama bir türlü aşamadığımız o olumsuz cümleleri.. istesek de istemesek de zamanla o cümlelerin kölesi haline geliyoruz. bundan kurtulmak da sadece bizim elimizde.. çünkü biz kendimiz istemedikçe hiç bir şey değişmiyor..önemli olan gemiye yön veren kaptan mı yoksa ne olduğunu bilmediğimiz gemi yolculuğu mu yaptığımıza karar vermek.. sonrası geliyor :)) döktürdüm genee böyle düşünceler görünce dayanamıyoruuumm vallahi :))
  çok öptüüüüm :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canım hoşgeldin tekrar valla harika döktürmüşsün sen hep böyle döktür...Aynen öyle ama insanlarda farkındalık çok eksik, aslında insanlara faydalı olmak isteme nedenimde bu zaten,bu bloğu açma nedenimde bu ,insanlar o olumsuz cümlelerin kendilerini sürekli geriye götürdüğünün farkına varmıyorlar..Bize yani farkında olanlara bol bol pozitif enerji yaymak düşüyor...
   öptümmmm

   Sil
 2. Canım bu harika bir paylaşım. Teşekkür ederim.
  Ben bunu uzun zamandır uyguluyorum. Hayatımda çok güzel değişiklikler var. Bana o dönem en çok faydası dokunan kitap Aykut Oğut'un Evrenden torpilim var adlı kitaptı.
  Hatta en can alıcı örneğim 10 yıl gibi bi süre Panik atak dediğimiz endişe bozukluğu ile savaştım. Bir sürü doktor değiştirdim. Bir sürü ilaç denedim. Artık ümidimi kaybetmiştim. Evde yalnız kalmak benim için tam bir kabustu.
  Ama Allahıma sonsuz şükürler olsun ki şu an evimde yalnızım ve hiç korkmuyorum. Hayata olumlu bakış açısıyla bakmaya başladıktan sonra doğru doktoru ve doğru ilacımı buldum. Minnak bi kedicik aldık ki benim en büyük can yoldaşım oldu. Hep bütün dileklerim HUZUR, SAĞLIK ve MUTLULUK içindi.
  Tekrar sonsuz şükürler olsun ki o kadar huzurluyum ki, hiç bi zaman olmadığım kadar sağlıklıyım (düşük şeker, düşük tansiyon ve bilimum mide rahatsızlıklarım vardı öncede), ve canım eşim ve kediciğimle o kadar mutluyum ki.
  Kilo verme konusunda da bu durumun etkili olacağından %100 eminim.
  Herkes bu konu ile ilgili araştırma yapıp hayatına uygulamaya çalışmalı bence.
  Canım sana da, herkese de sağlıklı, mutlu günler diliyorum.
  Sevgiler. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fulyacığım hoşgeldin bloğa...Bunları duyunca çok mutlu oluyorum..Çok sevindim senin adına inşallah her konuda daha iyi oluruz,gelişiriz,büyürüz..
   Sevgiler canım...

   Sil